inilah hasil eseiment yg x brapa nk elok sgt la.. mrkh pun ckup2 je.. lpas la nk dpt a- kot.. haha.. yg x lengkap 2 anggaplah sbgai ur effort agar dpt buat better than dew.. just nk bantu.. the rest.. buat sndiri la yep.. haha.. sj nk share.. ilmu jgn kdekut.. terpulng r cara nk olah 2 cmna.. ok...!!!
~HIDUP PENUH KEHIJAUAN~
...
senarai produk baru..
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN PENDIDIKAN
KESIHATAN
Mata Pelajaran : Pendidikan Kesihatan
Tarikh : 15/09/2011
Hari : Isnin
Masa : 7.45 – 8.15 pagi
Tahun : Tahun 2
Bilangan
Murid : 18 orang
Tajuk :
Unit 6. Kebersihan dan Keselamatan Persekitaran
Sub
Tajuk : Keselamatan Ketika ke Sekolah
Hasil
Pembelajaran :
Aras
2 : Menceritakan cara menjaga keselamatan
diri ketika berada di sekolah, rumah dan di taman permainan.
Objektif : Pada akhir
pengajaran dan pembelajaran , murid dapat:
Psikomotor : i. 80% murid melakukan pergerakan
cara melintas melalui lagu dengan
betul.
Kognitif : i. Murid
mengenalpasti dan menyatakan tiga daripada empat langkah keselamatan yang diambil ketika pergi
ke sekolah dengan betul.
ii.
Murid menyusun empat gambar pada label langkah – langkah keselamatan ketika ke
sekolah dengan betul.
Afektif : i. Murid
menunjukkan kerjasama yang baik dalam menyiapkan tugasan berkumpulan.
Pengetahuan Sedia Ada : Murid
telah didedahkan tentang keselamatan di rumah
dan sekolah.
Penerapan Nilai :
Mematuhi arahan dan bertanggungjawab.
Media Pengajaran :
Kotak ajaib, kad gambar, persembahan powerpoint
Kemahiran Bernilai Tambah:
Pembelajaran kontekstual, KBKK dan kecerdasan linguistik.
Langkah/
Masa
|
Isi
Pelajaran
|
Aktiviti
Pengajaran & Pembelajaran
|
Catatan/
Media Pengajaran
|
Set Induksi
(4
minit)
|
Tayangan
Video
-
Keselamatan ketika
melintas selepas turun dari bas.
|
Guru
meminta pendapat murid tentang sikap murid dalam video.
i.
Gopoh – gapah
ii.
Cuai
|
Media
Pengajaran :
Video
murid sekolah melintas
TKP
:
Kecerdasan
Muzik
KBKK
Nilai
: Sabar
|
Langkah 1
(5
minit)
|
Bersoal
jawab
-
Kamu datang ke
sekolah dengan apa?
-
Siapa yang
menghantar kamu?
|
Bertanya
kepada murid cara mereka datang ke sekolah.
i.
Berjalan kaki
ii.
Menaiki bas
iii.
Menggunakan
pengangkutan awam
iv.
Berbasikal
Murid
diberi peluang menceritakan pengalaman mereka sepanjang perjalanan ketika
pergi atau pulang dari sekolah.
|
KBT :
Pembelajaran
Kontekstual
|
Langkah 2
(6
minit)
|
Langkah
– Langkah Keselamatan
i.
Melintas di tempat
yang betul seperti jejantas , laluan zebra dan lampu isyarat
ii.
Melintas dengan
bantuan orang dewasa
iii.
Memakai alat
keselamatan ketika berbasikal.
iv.
Lima langkah
melintas.
|
Guru
menyuruh murid menyebut selepas guru.
Murid
menyanyi lagu cara melintas.
Murid
mengenalpasti empat langkah
keselamatan yang diambil ketika pergi atau pulang dari sekolah.
|
Media
Pengajaran :
Persembahan
Powerpoint
Kaedah
Pengajaran :
Latih
tubi & nyanyian
KBKK:
Membanding
beza dan mengenalpasti
KECERDASAN
PELBAGAI
:
i.
Muzik
ii.
Linguistik
iii.
Kinestetik
|
Langkah 3
(4
minit)
|
Aktiviti
Berkumpulan.
-
‘Kami Selamat’
|
Guru
menunjukkan kad gambar yang menggambarkan situasi keselamatan ketika perjalanan
pergi ke sekolah.
Wakil
kumpulan memilih satu kad gambar.
Murid
akan menyebut langkah keselamatan berdasarkan kad gambar dan memasukkan
gambar tersebut mengikut label kotak ajaib dengan betul.
|
Media
Pengajaran :
Kotak
Ajaib dan Kad Gambar
Kaedah
Pengajaran:
Sumbangsaran
Nilai :
Kerjasama
|
Penilaian
(6
minit)
|
Lakonan
-
Mana – mana
kumpulan yang dipilih guru.
Rumusan
- Peneguhan terhadap isi pelajaran
Lembaran
Kerja
- Disiapkan di rumah
|
Murid
melakonkan salah satu langkah –
langkah keselamatan ketika ke sekolah.
i.
Melintas di tempat
yang betul seperti jejantas , laluan zebra dan lampu isyarat
ii.
Melintas dengan
bantuan orang dewasa
iii.
Memakai alat
keselamatan ketika berbasikal.
iv.
Lima langkah
melintas.
Guru
mengingatkan dan menegaskan kepada murid agar memahami situasi semasa ingin
melintas dan mengamalkan langkah – langkah keselamatan ketika ke sekolah.
Memadankan
gambar dengan situasi langkah- langkah keselamatan di jalan raya.
|
KBKK :
Membina
Rumusan
Media
Pengajaran :
Lembaran
kerja
Nilai
:
Mematuhi
arahan
|
Refleksi : __________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Mata Pelajaran : Pendidikan Kesihatan
Tarikh : 15/09/2011
Hari : Isnin
Masa : 7.45 – 8.15 pagi
Tahun : Tahun 2
Bilangan
Murid : 18 orang
Tajuk :
Unit 6. Kebersihan dan Keselamatan Persekitaran
Sub
Tajuk : Keselamatan Ketika ke Sekolah
Hasil
Pembelajaran :
Aras
2 : Menceritakan cara menjaga keselamatan
diri ketika berada di sekolah, rumah dan di taman permainan.
Objektif : Pada akhir
pengajaran dan pembelajaran , murid dapat:
Psikomotor : i. 80% murid melakukan pergerakan
cara melintas melalui lagu dengan
betul.
Kognitif : i. Murid
mengenalpasti dan menyatakan tiga daripada empat langkah keselamatan yang diambil ketika pergi
ke sekolah dengan betul.
ii.
Murid menyusun empat gambar pada label langkah – langkah keselamatan ketika ke
sekolah dengan betul.
Afektif : i. Murid
menunjukkan kerjasama yang baik dalam menyiapkan tugasan berkumpulan.
Pengetahuan Sedia Ada : Murid
telah didedahkan tentang keselamatan di rumah
dan sekolah.
Penerapan Nilai :
Mematuhi arahan dan bertanggungjawab.
Media Pengajaran :
Kotak ajaib, kad gambar, persembahan powerpoint
Kemahiran Bernilai Tambah:
Pembelajaran kontekstual, KBKK dan kecerdasan linguistik.
Langkah/
Masa
|
Isi
Pelajaran
|
Aktiviti
Pengajaran & Pembelajaran
|
Catatan/
Media Pengajaran
|
Set Induksi
(4
minit)
|
Tayangan
Video
-
Keselamatan ketika
melintas selepas turun dari bas.
|
Guru
meminta pendapat murid tentang sikap murid dalam video.
i.
Gopoh – gapah
ii.
Cuai
|
Media
Pengajaran :
Video
murid sekolah melintas
TKP
:
Kecerdasan
Muzik
KBKK
Nilai
: Sabar
|
Langkah 1
(5
minit)
|
Bersoal
jawab
-
Kamu datang ke
sekolah dengan apa?
-
Siapa yang
menghantar kamu?
|
Bertanya
kepada murid cara mereka datang ke sekolah.
i.
Berjalan kaki
ii.
Menaiki bas
iii.
Menggunakan
pengangkutan awam
iv.
Berbasikal
Murid
diberi peluang menceritakan pengalaman mereka sepanjang perjalanan ketika
pergi atau pulang dari sekolah.
|
KBT :
Pembelajaran
Kontekstual
|
Langkah 2
(6
minit)
|
Langkah
– Langkah Keselamatan
i.
Melintas di tempat
yang betul seperti jejantas , laluan zebra dan lampu isyarat
ii.
Melintas dengan
bantuan orang dewasa
iii.
Memakai alat
keselamatan ketika berbasikal.
iv.
Lima langkah
melintas.
|
Guru
menyuruh murid menyebut selepas guru.
Murid
menyanyi lagu cara melintas.
Murid
mengenalpasti empat langkah
keselamatan yang diambil ketika pergi atau pulang dari sekolah.
|
Media
Pengajaran :
Persembahan
Powerpoint
Kaedah
Pengajaran :
Latih
tubi & nyanyian
KBKK:
Membanding
beza dan mengenalpasti
KECERDASAN
PELBAGAI
:
i.
Muzik
ii.
Linguistik
iii.
Kinestetik
|
Langkah 3
(4
minit)
|
Aktiviti
Berkumpulan.
-
‘Kami Selamat’
|
Guru
menunjukkan kad gambar yang menggambarkan situasi keselamatan ketika perjalanan
pergi ke sekolah.
Wakil
kumpulan memilih satu kad gambar.
Murid
akan menyebut langkah keselamatan berdasarkan kad gambar dan memasukkan
gambar tersebut mengikut label kotak ajaib dengan betul.
|
Media
Pengajaran :
Kotak
Ajaib dan Kad Gambar
Kaedah
Pengajaran:
Sumbangsaran
Nilai :
Kerjasama
|
Penilaian
(6
minit)
|
Lakonan
-
Mana – mana
kumpulan yang dipilih guru.
Rumusan
- Peneguhan terhadap isi pelajaran
Lembaran
Kerja
- Disiapkan di rumah
|
Murid
melakonkan salah satu langkah –
langkah keselamatan ketika ke sekolah.
i.
Melintas di tempat
yang betul seperti jejantas , laluan zebra dan lampu isyarat
ii.
Melintas dengan
bantuan orang dewasa
iii.
Memakai alat
keselamatan ketika berbasikal.
iv.
Lima langkah
melintas.
Guru
mengingatkan dan menegaskan kepada murid agar memahami situasi semasa ingin
melintas dan mengamalkan langkah – langkah keselamatan ketika ke sekolah.
Memadankan
gambar dengan situasi langkah- langkah keselamatan di jalan raya.
|
KBKK :
Membina
Rumusan
Media
Pengajaran :
Lembaran
kerja
Nilai
:
Mematuhi
arahan
|
Refleksi : __________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Langgan:
Catatan (Atom)
FEEDJIT
Labels
- ::: dew::: (1)
Blog Archive
Bloggroll
ILMIAH CENTRE- Kedai Buku Online
ILMIAH CENTRE
-"Welcome to Pusat Ilmiah Cyber"-
Kelebihan:- sama seperti di kedai buku maujud..
BAMBOOSERLONEDEWER
- LUVNTHE TREE
- jitra, kedah, Malaysia
- berkobar2 nk jdi guru PJ.. sukakan cabaran.. i'm the pieces..
Pengikut
bambooserlonedewer..bookstore. Dikuasakan oleh Blogger.
Wp Theme by Promiseringsdesigns | Blogger Template by Anshul